شارهور

  • شیشه هوشمند
  • پارتیشن
  • معماری داخلی
  • استیکر

سابقه و اهداف

شرکت مهندسین مشاور شار هور بام متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر ایران در رشته های معماری،عمران،شهرسازی ،IT و مدیریت اجرایی  بوده که فعالیت  خود را در زمینه معماری و شهرسازی از  سال۱۳۸۶ در قالب گروه معماری هور  آغاز نموده و از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را بصورت رسمی با عنوان شرکت مهندسین مشاور شار هور بام ادامه می دهــد.

گستره فعالیتی این شرکت از مشاوره و طراحی معماری در زمینه های معماری داخلی، طراحی نما، طراحی فضاهای اداری، تجاری ، ورزشی ، درمانی و اقامتی (و همچنین) تا طراحی ویلا در نقاط مختلف کشور می باشد.

پژوهش در عرصه های علمی و کاربردی از چشم اندازهای این شرکت می باشد لذا در جهت دستیابی به این هدف یکی از ارکان اساسی مهندسین مشاور شارهور بام تحقیق و توسعه در زمینه مصالح نوین ساختمانی و همچنین هوشمند سازی ساختمان می باشد که با هدف ایجاد مطلوبیت و همچنین دستیابی به معماری پایدار و صرفه جویی انرژی صورت می پذیرد.

اعضای تیم پژوهشی شرکت با استفاده از نرم افزارهای به روز دنیا در زمینه تحلیل انرژی همچون ECOTECT و Design builder و Vasari project   آنالیزهای مورد نیاز در زمینه خلق آسایش اقلیمی و محیطی و تبادلات انرژی درساختمان را انجام داده و بصورت کاملاً علمی و عملیاتی در زمینه معماری پایدار و راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان فعالیت دارند.

با همین هدف و با توجه به نیازهای به وجود آمده طی سالهای اخیر در زمینه هوشمند سازی ساختمانها و نیز معماری همساز با اقلیم و صرفه جویی در مصرف انرژی بخشی از فعالیتهای شرکت در این مباحث متمرکز شده و ضمن  همکاری با  شرکتهای معتبر  اروپایی و آمریکایی ، ارائه محصولات و خدمات هوشمند در زمینه معماری و صنعت ساختمان نیز در چارچوب فعالیتی شرکت گنجانده شده است.

چشم انداز

هماهنگی با رشد سریع تکنولوژی روز دنیا و انتقال ایده های موثر منطبق با فرهنگ خود.
بکارگیری هنر، خلاقیت و تکنولوژی در ایجاد فضاهای همساز با اقلیم و پایداری محیط.
اعتلای معماری در سایه حفظ و احیاء هویت معماری ایران.

تلاش برای هوشمند سازی فضاها بصورت خرد تا دستیابی به هوشمندی کامل فضا.

ترکیب ایده، طرح، مصالح نوین در جهت کاهش مصرف انرژی های تجدیدناپذیر.
ترکیب ایده، طرح، مصالح نوین در جهت کاهش مصرف انرژی های تجدیدناپذیر.