درباره ما

سابقه و اهداف

شرکت مهندسین مشاور شار هور بام متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر ایران در رشته های معماری،عمران،شهرسازی ،IT و مدیریت اجرایی  بوده که فعالیت  خود را در زمینه معماری و شهرسازی از  سال1386 در قالب گروه معماری هور  آغاز نموده و از سال 1392 فعالیت خود را بصورت رسمی با عنوان شرکت مهندسین مشاور شار هور بام ادامه می دهــد.

گستره فعالیتی این شرکت از مشاوره و طراحی معماری در زمینه های معماری داخلی، طراحی نما، طراحی فضاهای اداری، تجاری ، ورزشی ، درمانی و اقامتی (و همچنین) تا طراحی ویلا در نقاط مختلف کشور می باشد.

 پژوهش در عرصه های علمی و کاربردی از چشم اندازهای این شرکت می باشد لذا در جهت دستیابی به این هدف یکی از ارکان اساسی مهندسین مشاور شارهور بام تحقیق و توسعه در زمینه مصالح نوین ساختمانی و همچنین هوشمند سازی ساختمان می باشد که با هدف ایجاد مطلوبیت و همچنین دستیابی به معماری پایدار و صرفه جویی انرژی صورت می پذیرد.

 اعضای تیم پژوهشی شرکت با استفاده از نرم افزارهای به روز دنیا در زمینه تحلیل انرژی همچون ECOTECT و Design builder و Vasari project   آنالیزهای مورد نیاز در زمینه خلق آسایش اقلیمی و محیطی و تبادلات انرژی درساختمان را انجام داده و بصورت کاملاً علمی و عملیاتی در زمینه معماری پایدار و راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان فعالیت دارند.

با همین هدف و با توجه به نیازهای به وجود آمده طی سالهای اخیر در زمینه هوشمند سازی ساختمانها و نیز معماری همساز با اقلیم و صرفه جویی در مصرف انرژی بخشی از فعالیتهای شرکت در این مباحث متمرکز شده و ضمن  همکاری با  شرکتهای معتبر  اروپایی و آمریکایی ، ارائه محصولات و خدمات هوشمند در زمینه معماری و صنعت ساختمان نیز در چارچوب فعالیتی شرکت گنجانده شده است.


چشم انداز :
  • اعتلای معماری در سایه حفظ و احیاء هویت معماری ایران
  • بکارگیری هنر، خلاقیت و تکنولوژی در ایجاد فضاهای همساز با اقلیم و پایداری محیط
  • هماهنگی با رشد سریع تکنولوژی روز دنیا و انتقال ایده های موثر منطبق با فرهنگ خود
  • تلاش برای هوشمند سازی فضاها بصورت خرد تا دستیابی به هوشمندی کامل فضا
  • ترکیب ایده، طرح، مصالح نوین در جهت کاهش مصرف انرژی های تجدیدناپذیر
  • جلب رضایت و تعامل با کارفرما و مشاوره جهت انتخاب بهترین مسیر در پیشبرد و اجرای پروژه